Papież: jesteśmy braćmi pomimo, że pozostajemy różni

Już w najbliższą niedzielę Ojciec Święty po raz pierwszy odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W specjalnym wideoprzesłaniu skierowanym do mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich Papież Franciszek nazwał ten kraj przykładem współistnienia, ludzkiego braterstwa oraz spotkania pomiędzy różnymi cywilizacjami i kulturami. Podkreślił, że wielu odnajduje w nim bezpieczne miejsce, aby pracować oraz żyć w wolności, z szacunkiem dla różnorodności.

Już w najbliższą niedzielę Ojciec Święty po raz pierwszy odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Naród ze wzrokiem skierowanym w przyszłość

- Raduję się ze spotkania ludu, który przeżywa swoją teraźniejszość ze wzrokiem skierowanym w przyszłość. Obdarzony mądrością, śp. szejk Zayed, założyciel Zjednoczonych Emiratów Arabskich, mawiał: «Prawdziwe bogactwo nie znajduje się jedynie w zasobach materialnych, ale prawdziwe bogactwo narodu znajduje się w osobach, które tworzą jego przyszłość. Prawdziwym bogactwem są ludzie». Dziękuję serdecznie Jego Wysokości szejkowi Mohammedowi bin Zeyed bi Sultan Al Nahyan, który zaprosił mnie do uczestnictwa w spotkaniu międzyreligijnym na temat ludzkiego braterstwa. Jestem także wdzięczny pozostałym władzom za znakomitą współpracę, hojną gościnność oraz szlachetnie ofiarowane braterskie przyjęcie, dzięki któremu mogę zrealizować tę wizytę.

W dalszej kolejności Papież podziękował swojemu przyjacielowi i bratu Wielkiemu Immamowi z Uniwersytetu Al-Azhar, Ahmedowi Al-Tayebowi i wszystkim, którzy współpracowali w przygotowaniu spotkania za odwagę oraz wolę potwierdzenia, że wiara w Boga jednoczy, a nie dzieli, zbliża pomimo odmienności, przezwycięża wrogość oraz niechęć. Franciszek wyraził radość, że podczas tej wizyty będzie miał okazję pisania nowej karty historii relacji pomiędzy religiami uznającymi, że ich wyznawcy są braćmi niezależnie od istniejących różnic.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama