Papież: przybywam jako pielgrzym pokoju i braterstwa

Słowami: „Pokój z wami” wygłoszonymi po arabsku rozpoczyna się wideoprzesłanie Papieża skierowane do narodu marokańskiego na progu rozpoczynającej się w sobotę, 30.03., dwudniowej pielgrzymki do tego kraju.

Ojciec Święty zapewnił, że przybywa do tego kraju jako pielgrzym pokoju i braterstwa.

Franciszek zauważył, że wszyscy ludzie na ziemi zostali stworzeni przez Boga, aby żyli w zgodzie jak bracia.

Papież – strzec z odpowiedzialnością wspólnego domu

- Przybywam śladami mojego świętego poprzednika Jana Pawła II, jako pielgrzym pokoju i braterstwa w świecie, który tak bardzo go potrzebuje. Jako chrześcijanie i muzułmanie wierzymy w Boga Stwórcę i Boga Miłosiernego, który stworzył ludzi i umieścił ich w świecie, by żyli jak bracia, szanując siebie nawzajem w różnorodności i pomagając sobie w potrzebach - powiedział Ojciec Święty. - Powierzył im ziemię, nasz wspólny dom, aby odpowiedzialnie jej strzegli i zachowali dla przyszłych pokoleń.

Papież wyraził radość, że podczas najbliższej pielgrzymki będzie miał okazję podzielać te przekonania oraz odwiedzić wspólnotę chrześcijan żyjącą w Maroku. Odniósł się także do spotkania z migrantami, których obecność – jak zaznaczył - pozostaje apelem o budowanie bardziej sprawiedliwego i solidarnego świata.

Franciszek podziękował Marokańczykom za ich przyjęcie i modlitwy zapewniając o swojej pamięci przed Bogiem o wszystkich mieszkańcach tego kraju.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao