Papież w drodze do Panamy!

Ojciec Święty jest w drodze do Panamy. Tuż przed godz. 10 samolot z Papieżem na pokładzie odleciał z podrzymskiego lotniska Fiumicino.

Franciszek spędzi w powietrzu niemal 13 godzin. Jego przylot do Panamy jest przewidziany na godz. 16:30 czasu lokalnego, kiedy w Polsce będzie już 22:30. Tuż przed odlotem Franciszek wysłał tweeta prosząc o modlitwę: „Wyjeżdżam na Światowy Dzień Młodzieży w Panamie. Proszę was, abyście się modlili za to bardzo piękne i ważne wydarzenie na drodze Kościoła”.

W samolocie Ojciec Święty pozdrowił krótko dziennikarzy, którzy towarzyszą mu w podróży. Wspomniał o zmarłym niedawno rosyjskim dziennikarzu Alexeiu Bukalowie, który od 1991 r. był korespondentem agencji TASS we Włoszech i Watykanie. „Był to człowiek wielkiego humanizmu, który nie lęka się tego, co w człowieku najniższe, i tego, co Boskie, co najwznioślejsze. Potrafił robić syntezę w stylu Dostojewskiego” – dodał Franciszek, zachęcając zebranych do wspólnego odmówienia w jego intencji modlitwy Ojcze Nasz.

Na lotnisku w Panamie Papieża podejmie prezydent Juan Carlos Varela Rodriguez, jednakże uroczyste powitanie w tym środkowoamerykańskim kraju przewidziane jest dopiero jutro w pałacu prezydenckim. Jutrzejszy dzień wizyty będzie poświęcony na spotkania z władzami tego kraju oraz z przedstawicielami episkopatów Ameryki Środkowej. Z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży Franciszek spotka się dopiero późnym popołudniem.

Cały program papieskiej podróży do Panamy jest związany ze Światowymi Dniami Młodzieży. W ten kontekst wpisuje się również piątkowa wizyta Ojca Świętego w więzieniu dla nieletnich oraz niedzielne spotkanie z młodymi i dorosłymi, którzy są nosicielami wirusa HIV. Z przedstawicielami panamskiego Kościoła Franciszek spotka się natomiast w sobotę w stołecznej katedrze.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao