Papież w FAO, aby wesprzeć Fundusz Rozwoju Rolnictwa

Dziś rano Franciszek składa wizytę w rzymskiej siedzibie FAO. Papież weźmie udział w inauguracji obrad 42. Sesji Rady Zarządzającej Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa.

Z tej okazji przewidziane jest papieskie przemówienie. W programie dwugodzinnej wizyty w FAO zaplanowano także spotkanie z personelem Funduszu oraz uczestnikami trwającego w Rzymie IV Światowego Spotkania Ludności Tubylczej.

Jak podkreśla stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy FAO, wszystko to są sprawy, które bardzo leżą Papieżowi na sercu. Jak sam zaznaczył podczas swej poprzedniej wizyty w tej organizacji w 2017 r., zależy mu bowiem na tym, by kluczowym słowem światowego rozwoju stała się solidarność. Mówi ks. prał. Fernando Chica Arellano.

Fundusz, który wspiera najuboższych

- Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa to międzynarodowa instytucja finansowa, powstała w 1977 r., aby wspierać rozwój produkcji rolniczej i żywieniowej, a pośrednio podnosić poziom życia ludzi, którzy korzystają z jego wsparcia. Dlatego finansuje on programy rozwoju przeznaczone, co bardzo ważne, dla najuboższych z ubogich. Są to mieszkańcy regionów wiejskich, stanowiący 70 proc. populacji świata. Bardzo często się o nich zapomina i dlatego potrzebują wielkiego wsparcia. Stolica Apostolska interesuje się Funduszem od samego początku. Nie zapominajmy, że już w 1964 r. Paweł VI apelował do świata, by utworzył fundusz, częściowo pochodzący z wydatków na zbrojenia, by finansować wyposażenie regionów wiejskich.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama