Papież w rzymskiej dzielnicy Casal Bertone

W niedzielę późnym popołudniem Papież Franciszek przewodniczył uroczystościom Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w rzymskiej dzielnicy Casal Bertone, w parafii Najświętszej Maryi Panny Pocieszycielki.

Po zakończeniu Mszy odbyła się procesja, którą poprowadzi kard. Angelo de Donatis, wikariusz Ojca Świętego dla diecezji rzymskiej.


Parafianie o wizycie Franciszka dowiedziali się na zakończenie obchodów Niedzieli Palmowej. Informacja ta wywołała głośny aplauz i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. O reakcji parafii oraz o jej historii mówi jej proboszcz ks. Luigi Lani.

Jest wielka radość, wielkie wzruszenie, wielka wdzięczność: ta parafia jest parafią szczęśliwą, ponieważ to jest czwarty papież, którego przyjmujemy u siebie w 75-letniej historii. Ta wizyta otwiera świętowanie 75 lat istnienia parafii – podkreślił proboszcz. - Narodziła się po bombardowaniu w roku 1944. Na początku siedzibą był sklep blisko placu, potem rozpoczęło się budowanie świątyni. Żyjemy w dzielnicy, w «wiosce», gdzie ludzie się znają, gdzie jest silne zakorzenienie, poczucie przynależności, gdzie ludzie mieszkają od wielu lat. To pozwala na budowanie bliskich więzi. Plac jest rzeczywiście centrum dzielnicy, miejscem spotkań, nawiązywania przyjaźni, relacji, umawiania się.

 
« 1 »

reklama

reklama

reklama