reklama

Pierwszy synodalny briefing dla dziennikarzy

Podczas wczorajszego popołudnia miał miejsce pierwszy briefing dla dziennikarzy. Szczególną uwagę poświęcono celibatowi oraz Gujanie Francuskiej.

Dziennikarzy interesowała szczególnie możliwość zniesienia celibatu. "Nie jest wcale jasne, czy wyświęcanie żonatych mężczyzn jest dobrym rozwiązaniem dla potrzeb Amazonii. Jest to jedna z propozycji, którą należy po prostu rozważyć" – odpowiedał na pytania prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji.

Obecny w Biurze Prasowym zastępca redaktora naczelnego dziennika Le Figaro pytał się, czy to w związku z tą właśnie kwestią Papież nie zachęca ojców synodalnych do ostrożnego informowania mediów o przebiegu obrad.

Ze względu na obecność bp Emmanuela Lafonta z Gujany Francuskiej, szczególną uwagę poświęcono właśnie temu krajowi, który w 90. procentach składa się z amazońskiej puszczy. Przypomniano, że w całej Amazonii jest to jedyny kraj, który nie uzyskał niepodległości i do dziś pozostaje kolonią. Co więcej, jak zauważył bp Lafont, Francja do dziś nie uznaje oenzetowskiej Deklaracji Praw Ludów Tubylczych. Wszystko to wpływa na zanik miejscowej kultury i frustrację młodych pokoleń – dodał francuski biskup misyjny.

Źródło: www.vaticannews.va

Franciszek: kontemplować, rozumieć i służyć narodom

Główny cel synodu: szukanie nowych dróg

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao