Podziękowanie abp. Jędraszewskiego dla Dawida Kubackiego i Kamila Stocha

Podziękowania metropolita złożył przed kościołem NSPJ w Nowym Targu. Arcybiskup przypomniał, że właśnie w tej świątyni Dawid Kubacki służył przed laty jako ministrant.

- Panie Dawidzie, bardzo dziękujemy Panu za świadectwo wiary, które daje Pan całemu światu, skacząc, pokazując swoją wielką klasę, ale także swoje wspaniałe oblicze człowieka wierzącego - powiedział abp Marek Jędraszewski w specjalnym nagraniu z gratulacjami dla Dawida Kubackiego, mistrza świata w skokach narciarskich oraz dla Kamila Stocha, zdobywcy srebrnego medalu.

Podziękowania za świadectwo wiary oraz gratulacje za spektakularne zdobycie medali złotego i srebrnego dla dwóch archidiecezjan krakowskich, metropolita złożył przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Arcybiskup przypomniał, że właśnie w tej świątyni Dawid Kubacki służył przed laty jako ministrant.

Zarówno nowy mistrz świata Dawid Kubacki, jak i  Kamil Stoch, wicemistrz świata znani są z głębokiej wiary.
– Pan Bóg maczał w tym palce – tak Kamil Stoch skomentował podwójne zwycięstwo swoje i Dawida Kubackiego po dramatycznych zawodach, których przebieg nie wskazywał na tak triumfalny finał.

Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Video Ks. Rafał Wilkołek, Archidiecezja Krakowska

diecezja.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao