Program podróży do Mozambiku, na Madagaskar i Mauritius

Ogłoszono program papieskiej podróży do Mozambiku, na Madagaskar i Mauritius. Odbędzie się ona od 4 do 10 września.

Do Mozambiku Papież dotrze po całodziennym locie. Dlatego też pierwszego dnia podróży przewidziano jedynie uroczystość powitania na lotnisku w Maputo. Następnego dnia Franciszek spotka się z władzami, przedstawicielami społeczeństwa, młodzieżą i duchowieństwem. 6 września przed odlotem złoży wizytę w szpitalu i odprawi Eucharystię.

Tego samego dnia Franciszek przybędzie na Madagaskar. Jednakże główne wydarzenia papieskiej wizyty w tym kraju przewidziane są na dzień następny. Franciszek spotka się z władzami, społeczeństwem i będzie się modlił u karmelitanek. Po południu skieruje przemówienie do biskupów i młodzieży. 8 września w niedzielę Ojciec Święty odprawi Eucharystię i złoży wizytę w ośrodku charytatywnym. Na zakończenie spotka się z duchowieństwem.

W przedostatnim dniu podróży Franciszek uda się na kilka godzin na sąsiedni Mauritius. Odprawi tam Mszę, odwiedzi sanktuarium bł. Piotra Lavala i spotka się z władzami, po czym ponownie powróci na nocleg na Madagaskar. We wtorek 10 września rano Papież odleci do Rzymu.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama