Przewodniczący Episkopatu: dziękuję wszystkim kapłanom

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kapłanom – w Polsce oraz pracującym w duszpasterstwie na misjach i w innych krajach – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Wielki Czwartek.

„Wielki Czwartek to jest dzień Eucharystii i dzień kapłaństwa. Rano poświęcony jest głównie kapłaństwu a wieczorem tajemnicy Eucharystii” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przypomniał, że tego dnia rano spotykają się kapłani we wszystkich diecezjach razem ze swoimi biskupem, by wspólnie celebrować Eucharystię.

Z okazji święta kapłańskiego abp Stanisław Gądecki podziękował wszystkim kapłanom w Polsce oraz polskim kapłanom, którzy pracują w duszpasterstwie – na misjach i w innych krajach. Podkreślił, że kapłani ci, na wzór Chrystusa, często z wielką ofiarnością i z dużym niezrozumieniem posługują w takich miejscach, gdzie inny człowiek, by się załamał.

„Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie ich wysiłki, które ostatecznie są owocem Ducha Świętego i współpracy z Duchem Świętym” – powiedział Przewodniczący Episkopatu. W dniu kapłańskim wyraził wdzięczność księżom szczególnie za to, że „ze względu na grzechy niewielu muszą znosić obelgi wszyscy”. „To jest dodatkową trudnością życia kapłańskiego” – podkreślił abp Gądecki. Życzył wszystkim kapłanom radosnych, wesołych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama