Wdzięczność, modlitwa i solidarność z apb. Jędraszewskim na Jasnej Górze

- Tutaj, u stóp Matki Bożej, właściwie codziennie zanosimy modlitwę o jedność w Episkopacie, a szczególnie teraz modlimy się w intencji naszego współbrata ks. abpa Marka, który nie jest słuchany w całości. Ale tak było z Jezusem. Dlatego Matka Boża nas serdecznie umocni.

I tego mu życzę. I dlatego jesteśmy tutaj dziś razem – mówił arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo, witając pielgrzymów na Jasnej Górze.

Do stóp Częstochowskiej Pani w XXXIX Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej zmierzało 8,5 tysiąca pątników. Pielgrzymi obiecali modlitwę w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Swoją solidarność z krakowskim metropolitą – przez obecność na Jasnej Górze – wyrazili również: kardynał Stanisław Dziwisz, biskup Jan Zając i biskup Jan Szkodoń.

– Pielgrzymowanie Archidiecezji Krakowskiej w tym roku ma szczególny charakter. Chcemy okazać naszą solidarność, uznanie i wdzięczność za wszystko, co robi dla Archidiecezji i dla Polski nasz metropolita i pasterz. Jest nas tu bardzo dużo. Wszyscy przybyli z tym samym przekonaniem – trzeba walczyć o wartości moralne, a w tym przewodzi nam obecny arcybiskup krakowski. Naszą wdzięczność dla niego okazujemy obecnością i modlitwą. Aby dobro zwyciężyło zło. Dobrem trzeba zwyciężać zło. To są słowa Pisma Świętego i słowa Jana Pawła II. Trzeba, aby nasza postawa była taka, aby dobrem zwyciężać zło, które się panoszy. O tym ciągle mówi nasz obecny arcybiskup krakowski, stąd nasza wdzięczność, modlitwa i solidarność z jego postawą – mówił kardynał Stanisław Dziwisz.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama