Wrocław: abp Kupny na śniadaniu wielkanocnym z księżmi emerytami

Świętowanie niedzieli wielkanocnej metropolita wrocławski rozpoczął od wizyty w Domu Księży Emerytów im. Jana XXIII, gdzie zjadł śniadanie wielkanocne z przebywającymi tam kapłanami. – Jesteście bardzo potrzebni Kościołowi – przekonywał starszych księży metropolita wrocławski.

 Tradycyjnie już najważniejsze święta chrześcijańskiej wiary abp Józef Kupny przeżywa wspólnie z księżmi emerytami, gdyż – jak mówi - chce w ten sposób wyrazić wdzięczność i szacunek wobec tych, którzy po wojnie w bardzo trudnych warunkach budowali struktury Kościoła wrocławskiego. – Przybywali na Dolny Śląsk razem z wiernymi z różnych stron i natychmiast podejmowali posługę duszpasterską, tworzyli punkty katechetyczne, jednoczyli całe społeczności i czynili to w czasach, kiedy Kościół za swoją działalność był prześladowany. Tym bardziej za swój obowiązek uważam być z nimi w jesieni ich życia – wyznał metropolita wrocławski.

Zwracając się do mieszkańców wrocławskiego Domu im. Jana XXIII hierarcha nawiązał do nauczania papieża Franciszka oraz przypomniał postawę Benedykta XVI. – Kiedy wszyscy mówili, że papież senior abdykuje, on sam podkreślał, że zmienia jedynie formę swojej aktywności w Kościele i że nadal będzie ten Kościół budował swoją modlitwą – mówił abp Kupny, prosząc księży emerytów by swoją starość traktowali jako zmianę formy aktywności w Kościele i by wciąż wspierali jego samego oraz cały Kościół swoim cierpieniem oraz modlitwami. Zaznaczył przy tym, że jako potężne zaplecze modlitewne są ogromnym skarbem Kościoła.

xrk / Wrocław

« 1 »

reklama

reklama

reklama