Życzenia wielkanocne Przewodniczącego KEP dla wiernych Kościoła greckokatolickiego

Życzę Księdzu Arcybiskupowi oraz wszystkim wiernym Kościoła greckokatolickiego, aby celebracja misterium paschalnego ożywiła raz jeszcze to wszystko, co powstało już z martwych wraz ze zmartwychwstaniem naszego Pana – napisał abp Stanisław Gądecki.

Wiernym z Ukrainy życzył „zmartwychwstania nadziei na bezpieczny, stabilny i wolny kraj”.

List z wielkanocnymi życzeniami został przesłany na ręce Jego Ekscelencji Światosława Szewczuka,  Arcybiskupa Większego Kijowsko-Halickiego, Zwierzchnika Kościoła greckokatolickiego.

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Większy,      

czas Świąt Paschalnych to czas zwycięstwa życia nad śmiercią, łaski nad grzechem, dobra nad złem, dnia nad nocą, nadziei nad beznadzieją i radości nad smutkiem.

Życzę Księdzu Arcybiskupowi oraz wszystkim wiernym Kościoła greckokatolickiego, aby celebracja misterium paschalnego ożywiła raz jeszcze to wszystko, co powstało już z martwych wraz ze zmartwychwstaniem naszego Pana.

Życzę – zwłaszcza wiernym z Ukrainy – zmartwychwstania nadziei na bezpieczny, stabilny i wolny kraj. Życzę rodzinom, podzielonym przez wojenną i gospodarczą sytuację, zmartwychwstania tak oczekiwanych jedności i pokoju. Wszystkim naszym braciom Ukraińcom wyznania greckokatolickiego – którzy znaleźli w Polsce bezpieczną i przyjazną przystań – życzę zmartwychwstania radości i wiary w to, że nigdy nie zostajemy sami, a Bóg troszczy się o nas, gdziekolwiek się znajdujemy.

Życzę entuzjazmu wiary i mocy w głoszeniu całemu światu Ewangelii Życia.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

________________

Jego Ekscelencja

+ Światosław SZEWCZUK

Arcybiskup Większy Kijowsko-Halicki

Zwierzchnik Kościoła greckokatolickiego

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao