Abp Marek Jędraszewski: Trzymam za was kciuki! Będę się modlił w waszych intencjach!

– Niech te zmagania zakończą się pełnym sukcesem, wielką radością i satysfakcją. Trzymam za was kciuki. Na pewno będę się modlił w waszych intencjach – powiedział abp Marek Jędraszewski składając życzenia maturzystom, którzy dzisiaj rozpoczęli pisemne egzaminy dojrzałości.

Życzenia metropolity krakowskiego dla maturzystów w wersji wideo opublikowano w mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej. Abp Marek Jędraszewski zauważył, że w tym roku matury rozpoczynają się w dniu, w którym Kościół wspomina św. Jadwigę Królową – fundatorkę Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Oby ten dzień był dla was jak najbardziej szczęśliwy. Niech św. Królowa Jadwiga – w jakiejś mierze patronka studiów wyższych w Polsce – będzie waszą patronką podczas zmagań maturalnych. Niech te zmagania zakończą się pełnym sukcesem, wielką radością i satysfakcją. I – jeśli tego pragniecie – niech wasza droga maturalna doprowadzi was do tego, by już jesienią tego roku stać się żakiem, czyli studentem różnych uczelni wyższych, a dzięki temu, abyście mogli kształtować przyszłe oblicze polskiej inteligencji. Trzymam za was kciuki. Na pewno będę się modlił w waszych intencjach – obiecał maturzystom metropolita krakowski.

W tym roku szkolnym, ze względu na epidemię, egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca; nie będzie matur ustnych. W poniedziałek pierwszy egzamin tradycyjnie z języka polskiego.

Za: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama