Abp Ryś: Wspólnota domowa może być jak rozpalony piec

Utrapienie może być okazją do doświadczenia Bożej łaski, jeśli pośród trudności będziemy szukać Boga żywego i otworzymy się na Jego działanie - zwrócił uwagę Abp Ryś podczas rozważania w czasie porannej Mszy św.

– Wspólnota domowa może być jak rozpalony piec. Człowiek może mieć poczucie, że życie we wspólnocie zabija go, że musi ciągle z siebie zrezygnować. Nie ma wątpliwości, że  wspólnota jest jak ogień, bo ma moc oczyszczać. To jest czas łaski. Dużo czasu spędzamy w domach, w naszych wspólnotach. To jest moment oczyszczenia także nas, z naszego egoizmu, z naszego nastawienia na siebie. To jest moment takiego doskonalenia nas przez ten ogień, jakim jest wspólnota. – metropolita łódzki.

Podczas dzisiejszej porannej Mszy świętej celebrowanej z kaplicy domowej arcybiskupa metropolity, łódzki pasterz odwołując się do czytań mszalnych zauważył, że – w wierze najistotniejsze jest to, że ostatecznie człowiek jest i kapłanem i ofiarą. To jest istota kapłaństwa Chrystusowego – kapłaństwa chrzcielnego, które mamy w sobie. Każdy z nas jest kapłanem, i każdy z nas jest ofiarą. Każdy z nas składa na ofiarę siebie samego. Tak naprawdę tylko każdy z nas może to zrobić, bo nikt nie może tego zrobić za nas. Nikt nie może złożyć ofiary ze mnie Bogu, tylko ja sam mogę to zrobić! To jest istota Chrystusowego kapłaństwa – tego, które mamy w sobie od chrztu. Możemy być mile od świątyni, a to, co jest istotą kapłaństwa Chrystusowego mamy spełniać w samym środku pogaństwa oddzieleni od kultu. – zaznaczył kaznodzieja.

Codzienne poranne liturgie z arcybiskupem Grzegorzem transmitowane są na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej oraz stronie internetowej www.archidiecezja.lodz.pl . W dniu dzisiejszym we wspólnej modlitwie łącząc się za pomocą Internetu uczestniczyło blisko cztery tysiące osób.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao