Abp Ryś: żyć w pełni to żyć dla Jezusa

Dziś abp Ryś tłumaczył słowa Pana Jezusa, który mówił o "życiu przez Ojca". "Ty jesteś powodem, dla którego ja żyje" - taki jest sens słów Chrystusa do Ojca. My też możemy tak żyć. Dzięki Jezusowi Eucharystycznemu możemy żyć dla drugich, a w pełni: dla Boga.

– Wspominamy dziś św. Józefa i choć jest to wspomnienie dowolne, to jak Go nie uczcić w Łodzi – w tej diecezji, która ma św. Józefa za patrona i nie dla innych powodów jak dla tych, ze kiedy ten łódzki Kościół się rodził, to zrodził się w mieście, którego głównym tematem była praca. – mówił we wstępie do porannej Mszy świętej metropolita łódzki.

Podczas liturgii łódzki pasterz modlił się za tych, którzy nie mają pracy – którzy są bezrobotni, którzy boją się o utratę pracy przy okazji tej epidemii oraz za tych, którzy gromadzą ludzi do pracy – za pracodawców, którzy biorą odpowiedzialność za innych dając im pracę i utrzymanie rodzin. – Obyśmy uczyli się od Józefa jak pracować po Bożemu. – zaapelował abp Ryś.

– Pokusą szatańską jest wmówić człowiekowi, że nie ma dla kogo żyć. – podkreślił w homilii kaznodzieja. – Każdy z nas ma dla kogo żyć. Obok nas są ludzie, z powodu których żyjemy. Oczywiście szatan robi wszystko, żeby nas zamknąć we własnym egoizmie, albo jeszcze gorzej – jak w przypadku Szawła – zamknąć nas w nienawiści. Zaczynam naprawdę żyć, oddychać, kiedy mamy dla kogo żyć. – zauważył hierarcha.

– Eucharystia przyjmowana przez nas codziennie uczy nas tego, że żyję dla Jezusa, żyję dla Niego, z powodu Jego. Zabrać mi Eucharystię, to znaczy zabrać powód do życia! Nie będę miał dla kogo żyć, jak nie będę miał Jezusa. Życie to jest życie dla kogoś. Życie to jest miłość! – dodał.

Dziś wieczorem – o godz. 19:00 Archidiecezja Łódzka zaprasza na retransmisję nabożeństwa Drogi Światła z kaplicy domowej metropolity łódzkiego, której przewodniczyć będzie arcybiskup Grzegorz Ryś.

Za: ks. Paweł Kłys / Archidiecezja Łódzka

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao