Bp Kamiński: Wszczepienie w Chrystusa to największy skarb jaki można otrzymać

W przypadające w Niedzielę Chrztu Pańskiego patronalne święto Ruchu Światło-Życie biskup Romuald Kamiński spotkał się z oazowiczami na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty.

Centralnym punktem była uroczysta msza św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W homilii bp Kamiński podkreślił wartość sakramentu chrztu świętego przypominając, że poprzez ten dar człowiek wszczepiany jest w Chrystusa - jedyne źródło Życia. Zwrócił jednocześnie uwagę, że wielu współczesnych chrześcijan nie tylko nie ma świadomości czym jest ten sakrament, ale wręcz sprowadziło go do swego rodzaju obyczaju, pewnej tradycji.

Tymczasem, jak podkreślił bp Kamiński, potrzeba tu świadomości, zrozumienia rzeczywistości w której człowiek bierze udział, akceptacji tego na co się decyduje, oraz pomocy, zwłaszcza jeśli chodzi o małe dzieci. W przeciwnym wypadku sakrament chrztu św. dokonuje swojego, ale jego owocowanie w osobie osadzonej w realiach tego świata nie pozwala rozwinąć dobrze rozpoczętej drogi – stwierdził duchowny.

Biskup warszawsko-praski przypomniał również o odpowiedzialności za dar sakramentu chrztu św. – Naszym obowiązkiem jest nie tylko współpracować z łaską w naszym osobistym życiu, ale także doprowadzać do Jezus innych. Jeśli zadbajmy o Królestwo Boże, wówczas wszystko inne, jak mówi Pismo Święte, będzie nam dodane – przekonywał.

Mówiąc o odpowiedzialności rodziców za przekazanie dziecku wiary, bp Kamiński podkreślił, że chrzest święty jest jednym z najbardziej konkretnych wyrazów miłości jaki jeden człowiek może ofiarować drugiemu. – Wprowadzenie drugiego na drogę Dziecka Bożego to największy skarb – zaznaczył.

Bp Kamiński zachęcał także członków Ruchu Światło-Życie, by poprzez świadectwo swojego życia pomagali innym odnaleźć drogę do Boga.

Po Eucharystii odbyło się świąteczne spotkania w trakcie którego przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia.

Oaza jest ruchem odnowy Kościoła w duchu nauczania Soboru Watykańskiego II. Jej członkowie uczestniczą w formacji w parafiach, gdzie odbywają się cotygodniowe spotkania. Punktem podsumowującym roczną pracę są 15-dniowe rekolekcje.

Twórcą Ruchu Światło-Zycie był ks. Franciszek Blachnicki. Zmarł 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu (Niemcy).

mag / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama