reklama

Bp Nitkiewicz: św. Jan Paweł II zbliża wszystkich rodaków

Św. Jan Paweł II zbliża wszystkich rodaków – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz, dziękując za życie, posługę pasterską i pontyfikat św. Jana Pawła II. W Mszy sprawowanej dziś w sandomierskiej katedrze wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Sandomierskiego i Sandomierza, klerycy, siostry zakonne oraz wierni świeccy

Bp Krzysztof Nitkiewicz mówił w homilii, że Bóg czuwa nad ludzkością i światem poprzez swoich świętych. Wskazywał, że św. Jan Paweł II przez swoje nauczanie – nadal aktualne - staje w obronie życia i rodziny, ubogich i prześladowanych.

– Buduje mosty, które łączą ludzi o różnych przekonaniach, łączą religie i narody. Czyni to, co inni święci, o których powiedział, że „chronią Kościół przed miernością, kształtują od środka, pobudzają do tego, by był oblubienicą Chrystusa bez skazy i zmarszczki”. Z tego samego powodu św. Jan Paweł II jest niewygodny dla niektórych ośrodków władzy, zaczynając od tej ekonomicznej, środowisk i ideologii – mówił biskup.

Hierarcha zwrócił uwagę na to, że wielu próbowało zamknąć polskiemu papieżowi usta jeszcze za życia, gdyż jak się mówi, było 15 zamachów, a z pewnością podobnych prób było więcej.

– Jednocześnie rzucano na papieża oszczerstwa, kontestowano, wyśmiewano. Walka ze św. Janem Pawłem II trwa nadal, pomimo tego, że proces kanonizacyjny, uczciwe studia i analizy, wykazały bezpodstawność stawianych zarzutów. Moce zła nie składają jednak broni, gdyż każdy święty stoi na przeszkodzie ich planom – podkreślał kaznodzieja.

Hierarcha zachęcił również do osobistego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., przypominając, że św. Jan Paweł II czerpał z niej siłę do pełnienia swojej misji.

- Obowiązuje co prawda dyspensa, przy tym niektórzy narażeni są bardziej niż inni. Jeśli jednak zarządzenia sanitarne umożliwiają większej liczbie osób na bezpośrednie uczestnictwo we Mszy św., to znaczy, że sytuacja jest pod kontrolą. Pan Jezus chce spotykać się z nami na Eucharystii. W niej znajdziemy siłę, aby żyć po chrześcijańsku. Także siłę, żeby walczyć z epidemią i jej skutkami – zauważył biskup.

Po Mszy św. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz oraz przedstawiciele władz udali się pod pomnik św. Jana Pawła II na sandomierskich błoniach, gdzie złożyli wiązanki kwiatów.

apis / Sandomierz

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao