Bp Przybylski: dojrzała miłość Ojczyzny to troska i odpowiedzialność

– Matką jest Ojczyzna, w której się narodziliśmy, której na imię Polska, i naszym zadaniem jest odpowiedzialność za naród – powiedział bp Przybylski. – Ojczyzna jest w nas - dodał.

„Ojczyzna jest w nas. Dojrzała miłość Ojczyzny to troska i odpowiedzialność” – mówił w homilii wieczorem 3 maja bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze - w intencji ustania pandemii koronawirusa w Polsce i na całym świecie, w intencji wszystkich chorych i cierpiących oraz służb zaangażowanych w zwalczanie pandemii.

– W Niedzielę Dobrego Pasterza chcemy sobie przypomnieć, że jako Kościół jesteśmy wielką owczarnią Dobrego Pasterza, za którym chcemy iść i Jego głosu słuchać – mówił bp Przybylski i dodał: „ Dziś, przedłużając uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, przynosimy osobiste sprawy oraz polskie, nas Polaków”.

Nawiązując do tekstu Ewangelii bp Przybylski podkreślił, że „obok krzyża Chrystusa były kobiety, te, które szły za Jezusem od Galilei aż po Golgotę, kobiety, które były wierne Bogu, niewiasty, które były matkami”. – O Kościele też mówimy, że jest Matką. Kościół przez chrzest zrodził nas do wiary i karmi Ciałem Jezusa – mówił biskup.

– Matką jest Ojczyzna, w której się narodziliśmy, której na imię Polska, i naszym zadaniem jest odpowiedzialność za naród – kontynuował biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

– Ojczyzna jest w nas. Dziś powierzamy naszą Ojczyznę najlepszej z Matek, Maryi Królowej Polski. Polskę chcemy poddać na nowo pod Jej władanie i prosić: Maryjo, opiekuj się nami, Polakami – powiedział bp Przybylski.

– Co znaczy traktować Ojczyznę jak matkę? – pytał biskup i zaznaczył: „ Polska nie uciekła spod krzyża, ale była w jego blasku, ponieważ obecność pod krzyżem Jezusa jest źródłem jej bezpieczeństwa i pomyślności. Krzyż bowiem jest znakiem Jezusowego zwycięstwa nad szatanem, złem a także ludzkiego działania i zwyciężania”.

Biskup podkreślił, że szczególnym testamentem miłości do wypełnienia jest troska i przekazywanie miłości Ojczyzny – Dojrzała miłość Ojczyzny to troska i odpowiedzialność – podkreślił biskup.

ks. mf, bp / Częstochowa

« 1 »

reklama

reklama

reklama