Episkopat ignoruje zalecenia? Komentarz wp.pl to próba manipulacji

Biuro Prasowe KEP wydało oświadczenie, w którym odnosi się do artykułu „Koronawirus szaleje. Episkopat ignoruje zalecenia” zamieszczonego na stronie wp.pl.

Na stronie wp.pl komentowano pamiątkowe zdjęcie biskupów z Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi. Opinia publiczna, zdaniem Biura Prasowego KEP, została wprowadzona w błąd, gdyż biskupi zachowywali środki bezpieczeństwa przez całe zebranie. Maseczki zdjęli na moment na prośbę fotografa, który chciał zrobić zdjęcie grupowe.


Publikujemy treść oświadczenia Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie:

Mając na uwadze bardzo trudną sytuację epidemiologiczną w kraju, podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń.

Księża Biskupi, na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia.

Zamieszczony przez wp.pl w artykule  „Koronawirus szaleje. Episkopat ignoruje zalecenia” komentarz do pamiątkowego zdjęcia biskupów nie oddaje prawdziwej sytuacji, która miała miejsce w Łodzi. Księża Biskupi respektując wszystkie zalecenia sanitarne sami wielokrotnie zwracali się do wiernych z prośbą o ich przestrzeganie. Komentarz wp.pl jest zatem nieuzasadnioną próbą manipulacji i wprowadzenia opinii publicznej w błąd.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama