Kard. Stella: warto odnaleźć sposób na głębokie bycie z Panem

W tym roku uroczystości Wielkiego Tygodnia w Rzymie odbędą się bez udziału wiernych. Do tej smutnej okoliczności odniósł się prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, kard. Beniamino Stella.

W rozmowie z Radiem Watykańskim zwrócił uwagę, że pielgrzymi, którzy wybierali się, aby uczestniczyć w obrzędach Świąt Paschalnych w Rzymie będą musieli w tym roku pozostać w domach, w rodzinach. Pozostaje im kontakt z księżmi na miejscu oraz włączenie się w wydarzenia Kościoła lokalnego.

Purpurat zauważył ponadto, że nowe technologie pozwalają na przeżywanie prawdziwej komunii. Tegoroczna Pascha, wezwanie do nawrócenia musi zagościć w rodzinie, w małej przestrzeni życia, w której właśnie Bóg wzywa do przeżycia nadchodzących świąt. Mówi kard. Baniamino Stella.

- Poprzez brak dostępu do obrzędów Wielkiego Tygodnia, niemożliwość fizycznego udziału w nich powinniśmy odnaleźć sposób na głębokie, wewnętrzne i bliskie spotkanie z Panem, aby także wejść w kontakt z Kościołem oraz sakramentami w tych szczególnych okolicznościach. Wierzę, że Duch Święty nie oszczędzi nam łask, aby przeżyć pięknie i głęboko ten Wielki Tydzień, pomimo smutku żałoby, choroby i dramatu, którego rozmiarów, a przede wszystkim czasu trwania nie znamy.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao