Papież do nowych gwardzistów: bądźcie wierni Chrystusowi

Na niebezpieczeństwa, które grożą dziś młodym pokoleniom zwrócił uwagę Papież przyjmując na audiencji nowych członków Gwardii Szwajcarskiej.


Na niebezpieczeństwa, które grożą dziś młodym pokoleniom zwrócił uwagę Papież przyjmując na audiencji nowych członków Gwardii Szwajcarskiej. Zauważył, że kiedy młodzi podążają za ideałami i stylami życia, które zaspokajają jedynie ich zachcianki i potrzeby materialne, mogą zostać ogołoceni na swej duszy.


Franciszek przyjął młodych Szwajcarów i ich krewnych w związku z zaplanowaną na niedzielę przysięgą nowych rekrutów. W tym roku ze względu na pandemię została ona przesunięta. Tradycyjnie odbywa się 6 maja, w rocznicę Sacco di Roma – Złupienia Rzymu, kiedy to 147 szwajcarskich żołnierzy oddało życie w obronie papieża. Ojciec Święty nawiązał do tego wydarzenia, przestrzegając nowych gwardzistów przed inwazjami innej natury.

Papież - ograbić można też duszę

"Pamięć o tym wydarzeniu może uwrażliwić was na zagrożenie „złupienia duchowego”. W aktualnym kontekście społecznym wielu młodym grozi ogołocenie duszy, kiedy podążają za ideałami i stylami życia, które zaspokajają jedynie zachcianki i potrzeby materialne. Życzę wam – mówił Papież – aby wasz pobyt w Rzymie stanowił okazję do jak najlepszego wykorzystania tego, co pozytywne jest w tym mieście. Jest ono bogate w historię, kulturę i wiarę. Korzystajcie zatem z tych możliwości, by rozwijać wasz potencjał kulturowy, językowy i duchowy. Czas, który tu spędzicie, będzie wyjątkowym okresem w waszym życiu. Przeżywajcie go w duchu braterstwa, pomagając sobie nawzajem, by wasze życie było pełne sensu i po chrześcijańsku radosne. Przysięga, którą złożycie pojutrze, niech będzie potwierdzeniem wierności waszemu chrzcielnemu powołaniu, czyli wierności Chrystusowi, który chce byście byli mężczyznami i chrześcijanami, kowalami waszego losu. Z Jego pomocą i w mocy Ducha Świętego z pogodą ducha stawicie czoła przeszkodom i wyzwaniom waszego życia. Nie zapominajcie, że Pan zawsze jest z wami. Życzę wam, abyście zawsze odczuwali Jego pocieszającą obecność".

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama