Papież do Polaków i o swej pielgrzymce do Iraku

Papież zachęcił Polaków, by rozpoczynający się Wielki Post był okazją do życia słowem Bożym i nadzieją zmartwychwstania.

Mówił o tym pozdrawiając polskich pielgrzymów przybyłych w środę na audiencję ogólną.

Nie zapominajmy, że jesteśmy prochem

- Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Liturgia Środy Popielcowej uświadamia nam realizm naszej ziemskiej egzystencji: «Pamiętaj, że jesteś prochem», i wzywa: «Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię» - mówił Ojciec Święty. – Niech czas Wielkiego Postu ożywi w was pragnienie życia słowem Bożym i nadzieją zmartwychwstania. Modlitwa, post i jałmużna niech pomogą wam w nawróceniu serc i przygotują was do przeżywania Triduum Paschalnego: tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Z serca wam błogosławię.

Zwracając się do pielgrzymów języka arabskiego Franciszek pozdrowił szczególnie grupę przybyłą z Iraku. Zapowiedział, nie precyzując daty, że w tym roku planowana jest jego pielgrzymka do tego kraju.

Papież do Irakijczyków: jestem blisko was

- Was, mieszkańców Iraku zapewniam, że jestem bardzo blisko was. Żyjecie na polu bitwy, cierpicie z powodu skutków wojny z jednej i drugiej strony – mówił Papież. – Modlę się za was i proszę o pokój dla waszej ojczyzny, która jest w programie moich tegorocznych wizyt.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama