Papież: niech Chrystus zmartwychwstały ożywi nadzieję i wiarę

Papież wygłosił dziś katechezę o błogosławieństwie "tych, którzy wprowadzają pokój". Na zakończenie Franciszek skierował swoje pozdrowienia do Polaków, nawiązując do święta Bożego Miłosierdzia.

W pozdrowieniach po audiencji Ojciec Święty życzył głębokiego przeżywania orędzia paschalnego, wierności sakramentowi Chrztu oraz bycia radosnymi świadkami Chrystusa umarłego i zmartwychwstałego. Zachęcił do stałego wpatrywania się w Pana, który zwyciężył śmierć oraz wezwał do przyjęcia cierpień oraz prób życiowych jako cennej okazji do uczestnictwa w odkupieniu i zbawieniu.

Natomiast zwracając się do Polaków Franciszek przypomniał, że w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Święto Bożego Miłosierdzia.

Papież – Miłosierdzie jest ucieczką i schronieniem

"Serdecznie pozdrawiam Polaków. W niedzielę będziemy obchodzili święto Bożego Miłosierdzia. Św. Jan Paweł II ustanowił je, odpowiadając na prośbę Pana Jezusa przekazaną św. Faustynie: «Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego» – przypomniał Franciszek cytując «Dzienniczek» (699). – Z ufnością módlmy się do Jezusa Miłosiernego za Kościół i za całą ludzkość, szczególnie za tych, którzy cierpią w tym trudnym czasie. Niech Chrystus Zmartwychwstały ożywi w nas nadzieję i ducha wiary. Z serca wam błogosławię."

***

Polecamy również informację o treści dzisiejszej audiencji środowej.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao