Papież pozdrowił chrześcijan Wschodu, młodzież misyjną oraz uczestników Orszaków

Po modlitwie „Anioł Pański” 6 stycznia Franciszek pozdrowił chrześcijan obrządków wschodnich – katolickich i prawosławnych, którzy jutro będą według kalendarza juliańskiego obchodzili Boże Narodzenie.

Przypomniał o przypadającym dziś Światowym Dniu Misyjnym Dzieci oraz pozdrowił uczestników orszaków historyczno-folklorystycznych, inspirowanych tradycjami Objawienia Pańskiego, w tym Orszaku Trzech Króli w Polsce.

Oto słowa Ojca Świętego po modlitwie „Anioł Pański” w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry,

Szczególnie myślę o braciach Kościołów wschodniego, katolickiego i prawosławnych, z których wiele obchodzi jutro Boże Narodzenie. Życzymy im i ich wspólnotom światła i pokoju Chrystusa Zbawiciela.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Jest to święto dzieci i młodzieży misyjnej, żyjących powszechnym powołaniem do świętości, poprzez pomoc dla swoich rówieśników najbardziej potrzebujących za pośrednictwem modlitwy i gestów dzielenia się.

Serdecznie witam was wszystkich, Rzymian i pielgrzymów. Wśród nich pozdrawiam zwłaszcza tych, którzy przybyli z Korei Południowej oraz studentów Instytutu Franciszkańskiego „Siena College” w Nowym Jorku; a także grupę misyjną Biassono i wiernych z Ferrary.

Specjalne pozdrowienia kieruję do wszystkich, którzy tworzą orszaki historyczno-folklorystyczne, inspirowane tradycjami Objawienia Pańskiego i poświęconą w tym roku terenom Allumiere i Valle del Mignone. Obejmuję nimi także Orszak Trzech Króli w wielu miastach i wsiach w Polsce. Lubię pozdrawiać wiele pięknych popularnych przejawów związanych z dzisiejszym świętem - myślę o Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej, Niemczech - zwyczajach, które należy zachować w ich autentycznym znaczeniu chrześcijańskim.

Życzę wszystkim dobrego świętowania. I proszę, nie zapomnijcie o nie w modlitwie. Dobrego obiadu i do zobaczenia!

st (KAI) / Watykan

« 1 »

reklama

reklama

reklama