Papież z okazji podpisania deklaracji o Braterstwie

Papież Franciszek wygłosił przesłanie z okazji pierwszej rocznicy podpisania Deklaracji o Ludzkim Braterstwie. Wyraził w nim nadzieję, że przyczyni się ona do zbliżenia z islamem oraz do budowania przyszłości wolnej od nienawiści, ekstremizmu i terroryzmu.

Dokument został podpisany 4 lutego ubiegłego roku na międzyreligijnej konferencji w Abu Zabi przez Franciszka i Wielkiego Imama Al-Azhar, Ahmana al-Tayyeba.

Ojciec Święty podziękował wszystkim, którzy pomagają potrzebującym bez względu na religię czy kolor skóry. „Proszę Boga, aby pobłogosławił każdy wysiłek, który pomaga nam wzrastać w braterstwie” – powiedział Papież.

Papież: Niech Bóg pomaga nam wzrastać w braterstwie

- Dziś świętujemy pierwszą rocznicę tego wielkiego wydarzenia humanitarnego, mając nadzieję na lepszą przyszłość dla ludzkości, przyszłość wolną od nienawiści, szaleństwa, ekstremizmu i terroryzmu, w której dominuje pokój, miłość i braterstwo – powiedział Franciszek. Wyrażam swoje uznanie dla wsparcia, jakie Zjednoczone Emiraty Arabskie zaoferowały dla pracy Najwyższego Komitetu ds. Ludzkiego Braterstwa. Dziękuję za inicjatywę Domu Abrahama oraz za nagrodę za promocję braterstwa. Nagroda ta jest wsparciem dla wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy na tym świecie uosabiają miłość poprzez poświęcenie dla dobra innych, nawet różniących się od nich religią, przynależnością etniczną czy kulturową. Proszę wszechmogącego Boga, aby błogosławił każdy wysiłek, który przynosi korzyści ludzkości, a nam pomaga iść naprzód w braterstwie.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama