Ukraina: wielkopostna modlitwa o powołania

Tegoroczny Wielki Post przeżywany jest na Ukrainie w duchu modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Związane jest to, z trwającym aktualnie w tym kraju rokiem modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Do modlitwy, postu i jałmużny w intencji powołań zachęcają wiernych w czasie tegorocznego Wielkiego Postu biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy.

„Okres Wielkiego Postu jest wyjątkowym czasem spotkania z Bogiem - podkreśla metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. – W tym okresie wszystkie nasze wyrzeczenia i umartwienia ofiarowujemy za Kościół na Ukrainie, w szczególny sposób prosząc o powołania kapłańskie i zakonne”.

W roku jubileuszu 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, jego były sekretarz, zwraca także na pasyjny rys duchowości Papieża Polaka. „W tym wszystkim patronuje nam św. Jan Paweł II, który odznaczał się szczególną pobożnością pasyjną – wspomina abp Mokrzycki – śpiewając Gorzkie Żale, odprawiając Drogę Krzyżową, a zwłaszcza poprzez swoje wielkie przylgnięcie do Chrystusowego krzyża”.

Źródło: Vatican News

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama