12-15 września Papież odwiedzi Słowację, będzie też w Budapeszcie

Podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański Papież ogłosił oficjalnie, że we wrześniu uda się z podróżą apostolską na Węgry i Słowację

We wrześniu Papież odwiedzi Słowację i Budapeszt. O tej pielgrzymce już się mówiło, jednak jej dokładną datę Franciszek ogłosił dziś sam z okna Pałacu Apostolskiego, na zakończenie spotkania na Anioł Pański.

„Z radością ogłaszam, że w dniach 12-15 września bieżącego roku, jeśli da Bóg, udam się z wizytą duszpasterską na Słowację. Wcześniej, w Budapeszcie, będę współkoncelebrował Mszę na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego – mówił Ojciec Święty. – Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowują tę podróż i modlę się za nich”.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował, że 12 września Papież weźmie udział w Mszy wieńczącej Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Następnie – od 12 do 15 września – Franciszek będzie na Słowacji, gdzie odwiedzi Bratysławę, Preszów, Koszyce i Szasztin. Dokładny program pielgrzymki zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

« 1 »

reklama

reklama

reklama