Ad limina drugiej grupy polskich biskupów w rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II

Wczoraj rano Mszą odprawianą przy grobie św. Piotra rozpoczęła się wizyta ad limina Apostolorum drugiej grupy polskich biskupów.

Do progów apostolskich przybyli hierarchowie z metropolii poznańskiej, gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej oraz wrocławskiej.

W homilii przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił uwagę, że wizyta jest okazją do wyznania wiary w jeden, święty, katolicki i apostolski Kościół. Metropolita poznański przypomniał, że prawdziwym uczniem Chrystusa jest ten, kto potrafi podjąć dla Niego utrapienia, prześladowania, a nawet męczeństwo. „Święci Piotr i Paweł przypominają, że kto chce zreformować świat, powinien zacząć od samego siebie” – zaznaczył abp Gądecki.

Po południu przewodniczący Episkopatu wziął udział w konferencji prasowej w siedzibie Radia Watykańskiego.

„To, co dzisiaj dla nas się zaczęło jest znaczące chociażby dlatego, że wypadło akurat w rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II. Wielka zmiana dokonała się w Kościele od tamtego czasu. A zatem z jednej strony wkorzeniamy się w to, co dawne, w to, co dotyczy grobu św. Piotra, gdzie odprawialiśmy Mszę Świętą, a z drugiej strony w to, co nowe i domaga się w każdym czasie odnowy. To właśnie ten Duch płynie z Soboru Watykańskiego II – podkreślił abp Gądecki. - Dzisiaj rozpoczęliśmy od Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Spotkaliśmy się z kard. O’Malleyem. Drugie spotkanie odbyło się w Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka z kard. Turksonem.“

« 1 »

reklama

reklama

reklama