Muzea Watykańskie ponownie otwarte. Zainaugurowano wystawę o Dantem

Po trwającej ponad półtora miesiąca przerwie Muzea Watykańskie ponownie dostępne są dla zwiedzających. Było to już trzecie zamknięcie spowodowane pandemią.

Do zwiedzania muzeów zaprasza ich dyrektor Barbara Jatta. Podkreśla ona, że watykańskie ekspozycje są zwykle oblegane przez turystów. Teraz można w spokoju i bez pośpiechu podziwiać największe arcydzieła światowej sztuki.

„Otwieramy muzea przy pełnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Jesteśmy bardzo ostrożni. Mamy skaner temperatury, trzeba się rezerwować online. Będziemy czuwać nad odpowiednim przepływem zwiedzających, pamiętając jednak, że mamy 7 km tras wystawowych. Mam nadzieję, że było to już ostatnie zamknięcie spowodowane pandemią. Dziś [3 maja] też inaugurujemy wystawę wirtualną poświęconą Dantemu, z okazji przypadającej w tym roku 700. rocznicy jego śmierci. Prezentujemy na niej miejsca związane z tym największym poetą. Są to między innymi dzieła Rafaela. Rafael postanowił namalować go dwukrotnie. Raz na Parnasie, wśród poetów i artystów, a następnie wśród teologów, gdzie odnosi się do duchowości tego poety”.

Krzysztof Bronk - vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama