Papież: „Najpiękniejsze zwycięstwa to te w drużynie! Wszystko robi się w zespole”

Papież spotkał się z menadżerami i piłkarzami klubu Sampdoria. Wyraził się z wielkim uznaniem dla sportu. Franciszek znany jest ze swojego zamiłowania do futbolu. Uważa, że szczególnie w tym sporcie trzeba iść naprzód, ale „nigdy samemu, zawsze liczy się drużyna”.

Franciszek spotkał się z menadżerami i piłkarzami klubu Sampdoria z Genui. Wyraził się z wielkim uznaniem dla sportu, a w szczególności dla piłki nożnej, nazywając ją drogą życia, dojrzałości i zdrowia. „Zawsze można iść naprzód” – powiedział zespołowi Sampdorii.

„Dwie rzeczy chcę podkreślić. Pierwsza, że wszystko robi się w zespole. Najpiękniejsze zwycięstwa to te drużynowe. U nas zawsze na piłkarza indywidualistę mówiło się, że «zjada piłkę», bierze piłkę dla siebie i nie patrzy na innych. Nie. Zawsze trzeba grać w zespole” – powiedział papież.

„Druga rzecz: nie wolno zatracić zamiłowania do sportu, to znaczy sportu, który bierze się z powołania do jego uprawiania. Inne zainteresowania są drugorzędne, ważne jest to, że to zamiłowanie zawsze pozostaje” – podkreślił Franciszek.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama