Papież wzywa Polaków do troski o życie na każdym etapie!

„Módlcie się, aby na całym świecie, w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie odnawiała się wrażliwość na wartość życia ludzkiego na każdym etapie i w każdej kondycji” – tymi słowami zwrócił się Franciszek do Polaków podczas audiencji.

Na zakończenie dzisiejszej audiencji papież zwrócił uwagę, że jutro obchodzona jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas której wspominamy Maryję przyjmującą poprzez swoje „Tak” zbawczy plan Boga. Franciszek życzył wszystkim, aby byli dyspozycyjni i posłuszni wobec woli Bożej oraz kochali i modlili się do Maryi, aby oświecała i umacniała w życiu.

Ojciec Święty zachęcił do bycia gorliwymi i hojnymi w życiu chrześcijańskim, szczególnie poprzez świadectwo miłości w stosunku do ostatnich. Do Polaków Papież powiedział: „Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Drodzy bracia i siostry, dzisiaj w Polsce przypada Narodowy Dzień Życia ustanowiony przez Parlament w 2004 roku. Jutro, w uroczystość Zwiastowania, Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Świętości Życia”.

„Za wstawiennictwem Maryi, Matki Bożej, módlcie się, aby na całym świecie, w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie odnawiała się wrażliwość na wartość życia ludzkiego na każdym etapie i w każdej kondycji. Z serca wam błogosławię”  – powiedział Franciszek.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama