Światowe Dni Młodzieży już 23 maja… na Śląsku!

Chociaż na kolejne Światowe Dni Młodzieży w wymiarze międzynarodowym, które odbędą się w Portugalii trzeba poczekać jeszcze dwa lata, to już w maju tego roku w Gliwicach będzie można poczuć ich przedsmak. Setki ludzi ze Śląska i nie tylko, spotkają się na Śląskim Balu Młodych.

Następne Światowe Dni Młodzieży w wymiarze międzynarodowym odbędą się w 2022 roku w Portugalii. Na dwa lata przed tym wydarzeniem młodzież z całego Śląska chce spotkać się w Gliwicach, aby razem modlić się i dzielić radością młodego Kościoła.

2 kwietnia 2016 r., na ok. sto dni przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie miała miejsce pierwsza w Polsce Studniówka ŚDM. Kilkuset młodych ludzi spotkało się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, aby wspólnie modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży, a następnie świętować poprzez zabawę. Kilka miesięcy później, odbyła się kolejna edycja tej imprezy – tym razem w Szybie Wilson w Katowicach. W ubiegłym roku, w ramach kontynuacji tego projektu, odbył się Śląski Bal Panamski, który zgromadził w gliwickiej Arenie około 700 osób. Celem tych wydarzeń było przedstawienie Kościoła jako żywej i radosnej wspólnoty młodych ludzi nie wstydzących się swojej wiary, a także promocja zabawy bezalkoholowej wśród młodzieży na Śląsku. Wszystkie te wydarzenia odbiły się głośnym echem w całej Polsce - mówi Marceli Łyczko, organizator Śląskiego Balu Młodych oraz pomysłodawca i inicjator wszystkich wcześniejszych eventów.

Kontynuując to dzieło, młodzież diecezji gliwickiej przy współpracy z Fundacją „Silesia Pro Europa” organizuje kolejne takie wydarzenie - tym razem na jeszcze większą skalę. Przewidywana liczba uczestników to ok. 800 młodych, którzy 23 maja 2020 r. spotkają się na wspólnej modlitwie w katedrze gliwickiej. Na godzinę 20:00 zaplanowane jest rozpoczęcie całonocnej zabawy bezalkoholowej w Arenie Gliwice prowadzonej przez znanego katolickiego wodzireja - Pawła Jagodzińskiego.

Przygotowujemy szereg atrakcji dla uczestników Śląskiego Balu Młodych, żeby mogli poczuć klimat tego wydarzenia. Jedną z takich atrakcji będzie występ popularnej w ostatnim czasie grupy o nazwie Ministrancka Wytwórnia Muzyczna, która zaśpiewa na żywo znaną już w całej Polsce parodię Ronnie Ferrari - „Ona by tak chciała służyć ze mną” - wyjaśnia Marceli Łyczko.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup diecezji gliwickiej - Jan Kopiec, Prezydent miasta Gliwice - Adam Neumann, Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - Kazimierz Karolczak, Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek oraz Rektor Politechniki Śląskiej – Arkadiusz Mężyk.

Źródło: Informacja organizatora

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie balu

« 1 »

reklama

reklama

reklama