Uwielbienie w Boże Ciało [TRANSMISJA]

11 czerwca o godzinie 20.00 w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie odbędzie się Koncert Chwały transmitowany on-line przez Internet. W uroczystość Bożego Ciała - święto upamiętniające obecność Jezusa w Eucharystii - Zespół Syjon oraz inni artyści uwielbią Pana. Dzięki transmisji dołączyć do nich może każdy.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie wraz z Bełchatowskim Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON pragną zorganizować Koncert Chwały, który będzie transmitowany na żywo przez Internet. Oprawę muzyczną Koncertu Chwały zapewni Zespół Muzyczny SYJON z Bełchatowa oraz inni zaproszeni artyści. Ta grupa muzyczna już wielokrotnie podejmowała się takiej formy szerzenia słowa Bożego i uwielbienia Pana Boga. Zespół Muzyczny SYJON to pasjonaci muzyki chrześcijańskiej. Postanowili połączyć swoje talenty i umiejętności, aby przez muzykę i śpiew nieść Dobrą Nowinę. Święty Jan Paweł II powiedział: „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”. W myśl tych słów Zespół Muzyczny SYJON nawet w tym trudnym czasie, jakim jest czas epidemii, działa i bierze czynny udział w Adoracjach Najświętszego Sakramentu oraz koncertach uwielbieniowych. Poprzez to działanie pragnie dawać ludziom, szczególnie tym, którzy gorzej radzą sobie z epidemią, nadzieje na lepsze jutro i wzmacniać ich wiarę. Swoim działaniem zespół wypełnia słowo Boże, które mówi: „cóż jest warta wiara bez uczynków” (Jk 2,26).

Wydarzenie będzie miało charakter szczególnej pomocy na płaszczyźnie duchowej. W okresie wzmożonej izolacji i niepokoju, Święto Bożego Ciała przypomina nam o cudownej mocy Chrystusa, którego Ciało i Krew my sami przyjmujemy poprzez Komunię Świętą. Pragnieniem organizatorów jest dotrzeć do jak największej ilości osób spragnionych modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Ponadto muzyczne uwielbienie ma dawać nadzieję i wzmacniać ducha narodu. Koncert będzie kultywował tradycję i kreował nowe wartości kultury muzycznej. Śpiewanie najpiękniejszych pieśni religijnych będzie tworzyło wyjątkowy klimat wieczoru Bożego Ciała.

Za pośrednictwem Internetu przekaz dotrze do wielu osób z całej Polski i z zagranicy. Pragnieniem Organizatorów jest to, aby ta inicjatywa była początkiem przyszłych podobnych koncertów, oraz przyczyniła się do propagowania wartości chrześcijańskich zakorzenionych w kulturze i dziedzictwie narodowym.

Koncert odbędzie się w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i będzie transmitowany w Święto Bożego Ciała o godzinie 20.00 poprzez profil na Facebooku Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie oraz przez profil Zespołu Muzycznego SYJON.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do duchowego uczestnictwa w Koncercie Chwały.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie,
Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON

« 1 »

reklama

reklama

reklama