Rusza IV edycja akcji „Polak z Sercem”

„Nasza myśl jako chrześcijan biegnie ku tym, którzy potrzebują pomocy” – powiedział bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski 10 listopada w Warszawie, w przeddzień rozpoczęcia czwartej edycji akcji „Polak z Sercem”. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Akcja „Polak z sercem” to inicjatywa, której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Jest to już czwarta edycja charytatywnej inicjatywy KSM. W jej ramach, od 11 do 21 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar przed kościołami i na ulicach polskich miast. Akcję będzie koordynowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Równocześnie będzie trwała zbiórka internetowa przy pomocy e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków na konkretne potrzeby naszych rodaków z Kresów. E-Daromat zostanie uruchomiony 11 listopada w Święto Niepodległości pod adresem www.polakzsercem.pl. Polaków na wschodzie będzie można wesprzeć za pomocą charytatywnego SMS-a o treści KRESY wysyłanego pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Wielki finał akcji odbędzie się 15 stycznia 2022 roku.

W poprzedniej edycji akcji do Polaków mieszkających za wschodnią granicą trafiło ponad 100 tysięcy złotych, za które zakupiono żywność, przybory szkolne i środki czystości. Zebrane pieniądze wsparły setki rodzin na wschodzie oraz umożliwiły wydanie tysięcy gorących posiłków w stołówkach dla ubogich.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to organizacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 1990 r. Działa w 31 polskich diecezjach i zrzesza 9 tysięcy młodych ludzi. Głównym zadaniem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

KSM/ BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama