Kraków: mieszkańcy i turyści nagrywają kolędy

Już po raz kolejny Biblioteka Polskiej Piosenki prowadzi akcję "Nie bądź karpiem! Nagraj kolędę!".

Dzięki niej krakowianie i turyści mogą stworzyć niezwykły prezent - własne wersje kolęd i pastorałek.

Akcja odbywa się w profesjonalnym studiu nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki zlokalizowanym przed Radiem Kraków (al. Słowackiego 22). Inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem – elektroniczny kalendarz z rezerwacją miejsc jest już wypełniony po brzegi.

Aby otrzymać niezwykły upominek dla najbliższych wystarczy zarezerwować termin, a następnie przyjść i przed studyjnym mikrofonem z profesjonalnym podkładem muzycznym nagrać kolędę lub pastorałkę. W tym roku chętni mają do wyboru dwie wersje muzyczne każdego utworu. Podkłady dostępne są na stronie internetowej www.bibliotekapiosenki.pl.

"Chcemy by nasze studio stało się niezwykłym miejscem przedświątecznych spotkań - takich, które zaowocują wyjątkowymi prezentami w postaci własnych aranżacji kolęd. Podarkami, których nie sposób dostać w żadnym markecie" – powiedział Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

Własne wykonania kolęd na pewno umilą czas nadchodzących świąt, bowiem wszyscy wokaliści otrzymują płytę CD z nagranymi utworami. Uczestnicy mogą zaśpiewać jedną z 15 kolęd, m.in. „Cichą noc”, „Do szopy, hej, pasterze” czy „Jezus Malusieńki”.

"Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Śpiew, a zwłaszcza śpiew świątecznych utworów niezwykle łączy ludzi" – przyznała studentka Monika z Krakowa. "Chcemy zrobić wyjątkową niespodziankę babciom. Żeby na święta otrzymały kolędę w wykonaniu wnusia" – wyjaśniła obecność w studio Agnieszka Komorek, mama Sergiusza, który pierwszy raz w życiu śpiewał do profesjonalnego mikrofonu w słuchawkach na uszach.

Uczestnicy inicjatywy „Nie bądź karpiem! Nagraj kolędę!” przekazują prawa do wykorzystania wykonanej wersji utworu organizatorom. To ważne, gdyż dzięki temu znajdzie się ona na stronie internetowej akcji. Wydarzenie Biblioteka Polskiej Piosenki współorganizuje ze studiem B&B records.

« 1 »

reklama

reklama

reklama