„Twoje zdrowie!” – pamiątkowe kubki dla chorych od wspólnoty parafialnej

„Twoje zdrowie! Parafianie modlą się o nie” – kubki z takim napisem otrzymali chorzy parafianie podczas przedświątecznych odwiedzin proboszcza.

„Twoje zdrowie! Parafianie modlą się o nie” – taki napis widnieje na kubkach, które prawie 90 chorych otrzymało od odwiedzającego ich w domach proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze ks. Eugeniusza Burzyka. Na kubkach zaprojektowanych przez młodzież umieszczone jest także zdjęcie parafialnego kościoła. 

Prosząc chorych o modlitwę w intencji kapłanów i całej wspólnoty, proboszcz wręczył im także różańce, zachęcając do odmawiania tej modlitwy oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego. Ks. Burzyk sprezentował chorym swoją książkę pt. „Adwentowa reanimacja”, której treść ma pomóc w przyjęciu cierpienia i przygotowaniu się do Świąt Narodzenia Pańskiego.

Zdaniem autora „Adwentowej reanimacji”, rachunek sumienia, spowiedź czy modlitwa są dla człowieka rodzajem „religijnego badania EKG”. Zachęca też, by badać nie tylko kondycję fizyczną człowieka, ale także duchowość i religijność. Kapłan sugeruje, że zadaniem kaznodziei nie jest wpajanie ludziom jakichkolwiek przekonań, lecz obudzenie potrzeby metafizycznej.

Robert Karp
« 1 »

reklama

reklama

reklama