Warszawa: w piątek obradowała Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich

Jednym z tematów piątkowego spotkania była planowana na przyszły rok międzynarodowa konferencja poświęcona zaangażowaniu świeckich w Kościele.

Jednym z tematów spotkania była planowana na przyszły rok międzynarodowa konferencja poświęcona zaangażowaniu świeckich w Kościele.

Przedmiotem dyskusji było także duszpasterstwo przedsiębiorców. Poprzedziła ją prelekcja Henryka Siodmaka, prezesa zarządu Grupy Atlas, poświęcona powołaniu przedsiębiorcy w świetle społecznej nauki Kościoła. Jak powiedział w rozmowie z KAI sekretarz Rady, o. prof. Kazimierz Lubowicki OMI, „Przyszłość osób ubogich często wypracowuje się w środowisku przedsiębiorców, którzy w swojej działalności powinni czuć się współpracownikami Boga, a zarazem współodpowiedzialnymi za swoich pracowników”.

W skład Rady kierowanej przez bp. Ignacego Deca i bp. Józefa Guzdka wchodzą osoby reprezentujące różne wspólnoty i grupy społeczne, m.in. Akcję Katolicką, ruch Focolari, Domowy Kościół, środowiska naukowe, prawnicze i medialne. Jej zadaniem jest wypracowywanie sposobów coraz większego zaangażowania świeckich we wspólnocie Kościoła.

abd / Warszawa

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama