Do Polski przybył nowy nuncjusz apostolski

Abp Salvatore Pennacchio powitany został przez hierarchów Kościoła w Polsce, na czele z przewodniczącym episkopatu abp. Stanisławem Gądeckim.

Krótkie spotkanie z dziennikarzami abp Pennacchio rozpoczął od wypowiedzianych po polsku słów: „Dzień dobry. Szczęść Boże”.

Nowy nuncjusz podkreślił, że swoją posługę polskiemu Kościołowi i narodowi pragnie podjąć z odwagą i miłością. Zaznaczył, że jego misją jest poznanie Kościoła w tym kraju, stąd towarzyszyć mu będą trzy słowa: słuchać, kochać i patrzeć.

„Misja nuncjusza polega na budowaniu mostów między Rzymem i Kościołem lokalnym, wszystkimi biskupami, księżmi, duchowieństwem, wiernymi i młodzieżą. Ale misją jest także budowanie mostów między państwem, rządem, władzami świeckimi, korpusem dyplomatycznym, ponieważ nuncjusz ma i tę funkcję – dziekana korpusu dyplomatycznego i ambasadora” – podkreślił abp Pennacchio.

W najbliższy czwartek 3 listopada nowy nuncjusz apostolski w Polsce złoży listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Andrzeja Dudy. Od tego momentu rozpocznie się oficjalnie jego posługa w Rzeczypospolitej Polskiej.

R. Łączny, KAI/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama