Gniezno: 13 listopada Prymas Polski uroczyście zamknie Bramę Miłosierdzia

Na tydzień przed zamknięciem Roku Miłosierdzia przez papieża, we wszystkich diecezjach świata zamknięte zostaną Jubileuszowe Bramy Miłosierdzia.

Najstarszą Bramę Miłosierdzia w Polsce – romańskie Drzwi Gnieźnieńskie zamknie uroczyście Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Do udziału w uroczystości w Gnieźnie, a także w dziewięciu innych świątyniach na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej, gdzie Bramy Miłosierdzia zostały ustanowione, zachęca wiernych bp Krzysztof Wętkowski w specjalnym komunikacie, który czytany będzie w kościołach w niedzielę 6 listopada. Przypomniano w nim także o tegorocznym jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

„Przeżywając te wydarzenia każdy z nas mógł spojrzeć na swój własny chrzest nie tyle jako na fakt, który kiedyś miał miejsce, lecz jako na dar, darmo otrzymany, i zadanie, które wymaga od nas codziennej realizacji, chociażby przez spełnianie uczynków miłosierdzia co do duszy i do ciała” – przypomina biskup pomocniczy gnieźnieński. Zachęca również, by udział w uroczystościach zamknięcia Roku Miłosierdzia był „wyrazem wiary i wdzięczności za łaskę Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia”.

Komunikat informuje również o zbliżającym się Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który zostanie dokonany w dniu 19 listopada w Łagiewnikach i będzie – jak czytamy – niczym klamra, która symbolicznie połączy zakończenie obchodów wspomnianych dwóch wydarzeń, a więc Jubileuszu Miłosierdzia i 1050. rocznicy chrztu Polski.

„Akt ten ponowimy w naszych kościołach parafialnych w dniu 20 listopada. Pomocą w duchowym przygotowaniu do powyższych wydarzeń niech będzie nasz udział w nowennie i odmawiana codziennie Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana. Bogatsi o wydarzenia czasu, który mija, dziękujmy Panu Bogu za łaski, których nam udzielił i jednocześnie prośmy o dar wiary, abyśmy w naszej codzienności potrafili odkrywać wolę Bożą i ją wypełniać” – zachęca w komunikacie bp Krzysztof Wętkowski.

bgk / Gniezno

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama