„Dajcie mi spokój” – internetowa baza cytatów ks. Burzyka

Ks. Eugeniusz Burzyk udostępnił w Internecie swoją bazę cytatów z przeczytanych w ciągu 28 lat kapłaństwa książek, czasopism, obejrzanych obrazów, filmów i sztuk teatralnych.

Ks. Eugeniusz Burzyk, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze, udostępnił w Internecie swoją bazę cytatów z przeczytanych w ciągu 28 lat kapłaństwa książek, czasopism, obejrzanych obrazów, filmów i sztuk teatralnych. Codziennie umieszcza jeden nowy cytat, których jest już ponad 2 tys. W jego bazie komputerowej jest ich w sumie ponad 6 tys. Na specjalnej stronie internetowej – www.dajcie-mi-spokoj.pl – jest możliwość wybrania cytatu najnowszego, losowo lub przeglądania wszystkich po kolei.
Tłumacząc kontrowersyjny i prowokacyjny tytuł swojej bazy internetowej ks. Burzyk zwraca uwagę, że wielu ludzi marnuje czas na rzeczy powierzchowne, nieistotne, a także na płytkie życie towarzyskie, często narzucając się innym, niejako zmuszając ich do towarzystwa. We wprowadzeniu do bazy cytuje arcybiskupa Józefa Życińskiego: „Czas płynie i każdy jego okruch trzeba cenić. Żeby pisać, tworzyć, nie można chodzić z imienin na imieniny”. Ks. Burzyk opowiada anegdotę o lordzie, żyjącym z dala od zgiełku świata i unikającym ludzi. Zapytano go, dlaczego nie bierze udziału w życiu towarzyskim. Zdziwiony odpowiedział: A co to jest? – Zabawy, bale, przyjęcia, koncerty, wyścigi – tłumaczyli znajomi. Skoro tak wygląda życie towarzyskie – stwierdził lord – to mój lokaj to za mnie załatwi.
Prezentowane w bazie cytaty, które w większości nie pochodzą z dzieł religijnych, adresowane są również do ludzi niewierzących i poszukujących, którzy dzięki nim mają okazję zainteresować się sprawami religijnymi i duchowymi, gdyż – jak twierdzi ks. Burzyk – wartościowe treści zawsze prowadzą do Boga.

« 1 »

reklama

reklama