Lalki Barbie na ratunek uzależnionej młodzieży - akcja rusza!

Patrycja Hurlak wystawiła już na aukcję drogocenną kolekcję lalek Barbie, by umożliwić dalsze funkcjonowanie ośrodka dla uzależnionej młodzieży

Aktorka Patrycja Hurlak wystawiła na aukcję drogocenną kolekcję lalek Barbie, by umożliwić dalsze funkcjonowanie ośrodka dla uzależnionej młodzieży prowadzonego przez białostocką Caritas. Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej to placówka, która od 16 lat niesie pomoc uzależnionym dzieciom i młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Metanoia jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych ośrodków leczenia uzależnień dla młodzieży w Polsce. Jest także jedyną taką placówką na Podlasiu. Niestety z powodów finansowych grozi jej zamknięcie. Budynek, w którym znajduje się placówka wymaga gruntownego remontu, którego koszt szacowany jest na milion złotych. Na chwilę obecną udało się pozyskać zaledwie połowę wymaganej kwoty.

W pomoc młodzieży z ośrodka Metanoia, po osobistym spotkaniu, postanowiła zaangażować się Patrycja Hurlak. Aktorka, znana m.in. z seriali „Klan” czy „M jak miłość”, autorka głośnej autobiograficznej książki „Nawrócona wiedźma” przekazała swoją prywatną kolekcję lalek Barbie na aukcję, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na ratowanie ośrodka dla uzależnionej młodzieży Metanoia.

Kolekcja liczy ponad 100 pozycji, wszystkie lalki są oryginalne, zbierane były od lat 80-tych. Najstarsza pochodzi z 1963 roku. Wszystkie mają znaczenie kolekcjonerskie oraz sentymentalne, aktorka zbierała je już jako mała dziewczynka. Lalki wyceniane są na kilkaset złotych, najdroższa kosztuje 1500 zł.

„Oddaję w Państwa ręce moją osobistą kolekcję oryginalnych lalek Barbie firmy Mattel wraz z akcesoriami. Lalki Barbie zbierałam od wczesnego dzieciństwa, choć w czasach PRL-u rodzice musieli się mocno natrudzić, żeby sprawić dziecku taką radość, bo lalki były dostępne w kraju jedynie w Pewexie. Do niedawna kolekcja, wystawiona w gablotach, w moim rodzinnym domu, cieszyła jedynie moje oczy, moich najbliższych i nielicznych dziennikarzy. Szykując tę kolekcję do sprzedaży, wyrwałam sobie kawałek serca, bo z każdą lalką jest związana konkretna historia. Mam nadzieję, że Państwa pomoc tej cudownej młodzieży na zawsze zapadnie w serca wszystkich, a pamiątka tej pomocy – lalki, będą cieszyły Państwa długie lata” –zachęca do udziału w akcji Patrycja Hurlak.

 „Aby uczestniczyć w aukcji należy przed jej rozpoczęciem zarejestrować się i odebrać numer licytacyjny, z pomocą którego będą dokonywane zakupy. Jeśli nie możecie Państwo osobiście wziąć udziału w aukcji, istnieje możliwość zgłoszenia przed aukcją oferty zakupu z podaniem oferowanej najwyższej ceny – wówczas w licytacji w Państwa imieniu weźmie udział wyznaczony pracownik..” – przekonuje Monika Wiśniewska, zastępca dyrektora Domu Aukcyjnego Rempex (tel. kontaktowy: 22 826 44 08).

Akcję wspiera wielu aktorów, piosenkarzy i dziennikarzy. Ambasadorami akcji zostali: Adam Woronowicz, Marcin Kwaśny, Cezary Pazura, Dominika Figurska, Radosław Pazura, Katarzyna Łoska, Alicja „Bibi” Klenczon, Anna Gulak, Michał Kondrat, Dariusz Kowalski, Andrzej Rybiński, Jacek Wrona, Kuba Bielak, Przemysław Babiarz, Darek Malejonek, Ania Golędzinowska, Magdalena Wolińska – Riedi, Piotr Cyrwus, Cezary Morawski, Grzegorz Kowalczyk, Elżbieta Ruman, Maciej Wisławski, Łukasz Sztuka, Tomasz Kuchar, Michał Kościuszko, Zespół New Life’m i Wyrwani z niewoli.

Aukcja równocześnie prowadzona będzie online, by umożliwić każdej osobie, niezależnie od miejsca pobytu, udział w licytacji. Natomiast osoby, które chcą wesprzeć ośrodek poza aukcją, mogą to zrobić przez stronę internetową darowizny lub wpłacając środki na konto Caritas Archidiecezji Białostockiej: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem: Metanoia.

Katalog Aukcji Lalek Barbie wraz ze wszystkimi koniecznymi informacjami jest dostępny na stronie internetowej: www.rempex.com.pl/wydarzenia/354-swiat-lalek-barbie-patrycji-hurlak/przedmioty

« 1 »

reklama

reklama

reklama