Toruń: Międzynarodowy Kongres „Katolicy i ekologia”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przy współpracy m.in. Papieskiej Rady ds. Kultury, odbył się IX Międzynarodowy Kongres „Katolicy i ekologia”. Tematyka dwudniowego wydarzenia skupiała się wokół zagadnienia „Woda dobrem wspólnym”.

Rektor toruńskiej uczelni o. Zdzisław Klafka CSsR podkreślił, że wszystkie dotychczasowe kongresy podejmują tematy, które są aktualnym wyzwaniem dla całej ludzkości. „Zapraszając ekspertów z różnych dziedzin, przy ich pomocy staramy się o znalezienie tych kryteriów etycznych, dzięki którym świat będzie bardziej ludzki, gdzie będzie uszanowana godność człowieka, gdzie będą uszanowane prawa osoby ludzkiej. Bezcenną pomocą jest w tym obecność przedstawicieli Stolicy Apostolskiej. Od wielu już lat kard. Zenon Grocholewski żywo włącza się w nasze kongresy” – podkreślił redemptorysta.

W trakcie kongresu zaproszeni goście podejmowali takie zagadnienia, jak zmiany klimatu i ich wpływ na społeczeństwo, prawo dostępu do wody jako dobra wspólnego czy woda jako dar Boży w perspektywie biblijnej.

R. Łączny, KAI/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao