Ruszyła XVI edycja Szlachetnej Paczki. Kadra narodowa pierwszą grupą darczyńców!

Dziś, 19 listopada, ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. To projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który angażuje tych, co chcą pomagać w walce z biedą.

Wiele rodzin potrzebuje dziś pomocy, aby wygrać z biedą. Szlachetna Paczka to projekt, który w szczególny sposób łączy potrzebujących z tymi, którzy pragną im pomagać - szczerze, z otwartością serca.

XVI edycja Szlachetnej Paczki będzie przebiegała pod hasłem: "Koniec ery dorobkiewiczów". Tegoroczne wydarzenia związane z akcją rozpoczęły marsze w 16 miastach Polski -  głównymi ulicami największych miast przeszły Marsze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Tym samym organizatorzy "ogłaszali światu", że można już wybierać rodziny, którym chce się pomagać. Przybliżali idee Szlachetnej Paczki, jak i Akademii Przyszłości.

Pierwszą grupą darczyńców została Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej. Robert Lewandowski postanowił pomóc samotnej matce z trójką dzieci i przygotował paczkę wraz z narodową kadrą. Piłkarze dołączyli biało-czerwony szalik z autografami.

Baza rodzin dostępna jest na stronie akcji: szlachetnapaczka.pl

Wydarzenia związane z tegoroczną edycją Szlachetnej Paczki można śledzić na Facebooku

« 1 »

reklama

reklama

reklama