Pomoc dla Syrii i Iraku oraz gesty solidarności

Bardzo potrzebna jest pomoc dla ludzi w ogarniętej bombardowaniem Syrii oraz dla Iraku. Wzruszającym gestem są kartki wysyłane przez polskie dzieci.

W syryjskim Aleppo sytuacja jest bardzo tragiczna. Wciąż dobiegają nas apele o pomoc. Jak pomóc? Modlitwą, która jest najwspanialszym gestem solidarności, a także poprzez wsparcie materialne, które jest konkretną pomocą rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim.

Caritas Polska prowadzi akcję "Rodzina rodzinie". Można wykonać jednorazowy gest solidarności wpłacając darowiznę, która zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych w konflikcie w Syrii. Można także podjąć deklarację pomocy finansowej dla konkretnej potrzebującej rodziny na okres 6 miesięcy. Szczegóły na stronie akcji Caritas rodzinarodzinie.caritas.pl

Ważne jest również wsparcie modlitewne dla Iraku. Pomocy Irakijczykom i Syryjczykom możemy udzielić także poprzez kampanie na stronie: pkwp.org

Wzruszającym gestem solidarności są kartki tworzone przez polskie dzieci dla dzieci prześladowanych w Iraku. Powyższe zdjęcie przedstawia kartki wykonane przez dzieci z parafii św. Stanisława w Żorach, które dołączyły do międzynarodowej akcji. Napisy na kartkach mówią wiele. Oby takie gesty solidarności nauczyły świat dialogu i budowania pokoju.

« 1 »

reklama

reklama

reklama