Maraton czytania Biblii

Ponad 80 osób ze Szczecina i okolic wzięło udział w 4. Maratonie Biblijnym, który odbył się w bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie.

Osoby indywidualne, ale także zorganizowane grupy uczniów z różnych szkół czytały wybrane Księgi Pisma Świętego, m.in. Księgę Daniela, List do Rzymian czy Apokalipsę św. Jana.

Według Bernardy Korycko z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie, które zorganizowało czwartą edycję maratonu, w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej podjęto szereg inicjatyw biblijnych, np. "Podziel się Słowem", a od I Niedzieli Adwentu będą "Apostołowie Bożego Słowa". "Organizujemy też Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół ponadgimnazjalnych, w którym uczestniczy ponad 30 tys. uczniów. Nie ma chyba większego konkursu, który zgromadziłby nad Biblią tyle osób" - podkreśliła B. Korycko.

"Słowo Boże różnie działa i Duch Święty wieje kędy chce, więc może akurat jakieś jedno zdanie, jeden wyraz zostanie w sercu tego młodego człowieka i gdzieś w perspektywie czasu wyda owoc" - powiedział ks. Łukasz Śniady z parafii św. Kazimierza w Policach, który przyjechał z młodzieżą.

"Wiele osób zna Pismo Święte tylko w niewielkich fragmentach, więc takie dłuższe czytanie jest dla nich odkryciem, czymś nowym, jeszcze nieznanym. Są tacy, którzy się zainteresują, bo usłyszą coś nowego i będą chciały zobaczyć, co jest dalej" - dodaje mężczyzna, którego żona czytała fragment z ambony. A uczennica z Polic, która przyjechała z klasą specjalnie na Maraton Biblijny, przyznała, że "fragment można przeczytać na głos, ale żeby to czytać dalej, to jest nudne".

Przez prawie 12 godzin osoby, które wcześniej zapisały się na listę czytały z ambony fragmenty Pisma Świętego w odcinkach od 5 do 10 minut.

pk (KAI) / mz, Szczecin

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama