Zbiórka podpisów pod inicjatywą „Mama, Tata i Dzieci”

W Polsce trwa zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Ma ona zagwarantować w prawie europejskim jasną definicję małżeństwa i rodziny.

Koordynator Komitetu Krajowego tej inicjatywy zwrócił uwagę, że coraz częściej instytucje europejskie dążą do uznania związków osób tej samej płci za tożsame z małżeństwem. „Stoimy na stanowisku obrony prawa krajowego – powiedział Jan Urmański. – Konstytucje szeregu państw Unii Europejskiej mówią o tym, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Proponujemy, aby rodzina, jeśli jest zdefiniowana z perspektywy europejskiej, było to małżeństwo jednej kobiety i jednego mężczyzny oraz relacja pokrewieństwa, czyli związek osób oparty na małżeństwie lub pokrewieństwie” – wyjaśnił koordynator.

Aby tą Europejską Inicjatywą Obywatelską musiały zająć się instytucje europejskie, trzeba aż miliona podpisów zebranych w państwach członkowskich. W najbliższą niedzielę 4 grudnia w całej Polsce odbędzie się akcja zbierania deklaracji wsparcia dla tej inicjatywy.

R. Łączny, KAI/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama