W Gliwicach odbywa się adwentowy dzień skupienia dla samorządowców Diecezji Gliwickiej

Jak co roku w okresie Adwentu pracownicy administracji terytorialnej Diecezji Gliwickiej gromadzą się na swoim dniu skupienia. Obecnie trwa Eucharystia.

Spotkanie samorządowców rozpoczęło się o godzinie 10:00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr Boromeuszek przy ul. Ziemowita w Gliwicach. Jego uczestnicy mogli w tym czasie skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania.

Od godz. 11:00 trwa Eucharystia, której przewodniczy biskup gliwicki Jan Kopiec.

Po Mszy Świętej samorządowcy przejdą do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II znajdującego się obok gliwickiej katedry.

W programie drugiej części dnia przewidziane jest spotkanie opłatkowe oraz poczęstunek, następnie uczestnicy wysłuchają konferencji pt. »„Ekologiczne nawrócenie”. Perspektywa samorządowca«, którą wygłosi ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, pracownik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykład oparty jest o treści zawarte w encyklice papieża Franciszka „Laudato si”.

Adwentowe czuwanie, to jedno z dwóch takich wydarzeń w roku skierowanych do pracowników samorządowych Diecezji. Podobne spotkanie odbywa się co roku także w okresie Wielkiego Postu.

Pierwsze dni skupienia zorganizowane były już w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku.

Organizatorem spotkań dla samorządowców jest ks. dr Krystian Piechaczek, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach. Jak nam powiedział, ich fenomenem jest fakt, że to jedna z niewielu grup, która sama poprosiła o zorganizowanie dla siebie dni skupienia. 

« 1 »

reklama

reklama

reklama