32. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów

W nocy z 20 na 21 października 2017 r. w Częstochowie odbędzie się 32. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.

Hasłem tegorocznego Czuwania są słowa Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego i założyciela Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla: „Płyną z rąk Matki Bożej Częstochowskiej strumienie łask przez ziemię polską i tam, gdzie biją polskie serca.”

Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli o. A. Kordeckiego programem słowno-muzycznym przygotowanym przez młodzież z parafii Chrystusa Króla w Stargardzie. Następnie – po przywitaniu gości – o godz. 20.20 zgromadzeni w Kaplicy Matki Bożej odmówią różaniec w intencji powołań. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 poprowadzi ks. Krzysztof Olejnik TChr, wiceprowincjał Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Punktem kulminacyjnym Czuwania będzie Msza Święta koncelebrowana o północy przez duszpasterzy polonijnych pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego.

 Modlitwę w poszczególnych częściach Czuwania prowadzić będą klerycy Towarzystwa Chrystusowego, Siostry Misjonarki oraz pielgrzymi z parafii prowadzonych przez chrystusowców na Pomorzu Zachodnim i w Wielkiej Brytanii. Zakończenie Czuwania przewidziane jest na godz. 4.00.

 Specjalne przesłanie do pielgrzymów skierował bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji. „Tobie nasza Matko i Królowo zawierzamy rzesze naszych rodaków żyjących poza granicami Polski. (…) Przemawiaj za wszystkimi, którzy w kraju i za granicą doświadczają rozłąki bolesnej, zagubienia, rozczarowania, niepowodzenia – przyjdź im z radą i wyciągniętą dłonią” – napisał bp Lechowicz.

Gratulacje z okazji już trzydziestoletniej tradycji Jasnogórskich Nocy Czuwań wystosował do jej organizatorów abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu pozdrowił w liście wszystkich uczestników jasnogórskiego spotkania i ich modlitwie powierzył sprawy Ojczyzny.

Słowa wdzięczności i podziękowania przekazał także abp Wojciech Polak. Prymas Polski zapewnił o modlitwie za Rodaków w kraju i za granicą, duszpasterzy polonijnych, Siostry Misjonarki, członków Ruchu Apostolatu Emigracyjnego, alumnów Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego, którego współzałożycielem jest ks. Ignacy Posadzy TChr, kapłan arch. gnieźnieńskiej.

www.emigracja.pl

>>Przesłanie bp. Lechowicza

Szczegółowy program i inne informacje na specjalnej stronie: www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Źródło: episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama