W Gliwicach trwa nabożeństwo ekumeniczne z udziałem biskupa Jana Kopca (galeria)

W gliwickim ewangelickim kościele Zbawiciela słowa pozdrowienia wygłosił ks. Krzysztof Kłusek z Kościoła Ewangelicko Metodystycznego w Gliwicach.

Słowo Boże głosi bp Jan Kopiec - ordynariusz gliwicki. W nabożeństwie uczetniczą także proboszczowie katolickich parafii diecezji gliwickiej.

Po południu bp Jan Kopiec będzie przewodniczył Mszy św. w kościele akademickim przy parafii Michała Archanioła przy ul. Bolesława Krzywoustego 1. Kazanie wygłosi ks. Andrzej Wójcik, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej.

Pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5,14–20) od 18 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W całej Polsce chrześcijanie różnych wyznań odwiedzają świątynie bratnich Kościołów i wspólnie modlą się o pełną i widzialną jedność chrześcijan.

Materiały na tegoroczne wydarzenie przygotowali chrześcijanie z Niemiec.

Nabożeństwo Centralne tegorocznego Tygodnia odbędzie się dziś o godz. 16.00 w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

Zgodnie z decyzją Komisji ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej podczas nabożeństw ekumenicznych odbywających się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się zbiórka pieniężna na rzecz uchodźców. Wpłaty można dokonywać na konto Polskiej Rady Ekumenicznej (mBank SA, nr 42 1140 1010 0000 5437 0700 1001 z dopiskiem „pomoc dla uchodźców”).

ewangelicy.gliwice.pl

metodysci-gliwice.pl

episkopat.pl

ekumenia.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama