Charytatywny przegląd kolęd

Prawie 500 osób wzięło udział w „Spotkaniu z kolędą”, które odbyło się 22 stycznia w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze.

Prawie 500 osób wzięło udział w „Spotkaniu z kolędą”, które odbyło się 22 stycznia w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze. Impreza, już po raz dziesiąty, zorganizowana została z inicjatywy parafialnego chóru „Canticum Novum”, oprócz którego wystąpiły chóry i zespoły z okolicznych parafii. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i kosze słodyczy.  

„Spotkanie z kolędą” miało charakter koncertu charytatywnego na rehabilitację Mikołaja Janeczko, który urodził się w 2010 roku z poważnymi wadami wszystkich czterech kończyn. Od samego początku pozostaje pod szczególną opieką parafialnego chóru. Informacje o Mikołaju można znaleźć na stronie: www.mikolajek.jupe.pl.

„W kościele najważniejszy jest Bóg, obecny w Najświętszym Sakramencie, jednak kościoła nie ma także bez kapłana i wspólnoty wiernych, a trudno ją sobie wyobrazić bez muzyki i śpiewu, a w tym okresie bez kolęd, które są nie tylko nastrojowe, ale przybliżają nam tajemnicę Bożego Narodzenia” – powiedział witając gości proboszcz parafii ks. Eugeniusz Burzyk.

Na koniec wszystkie chóry i zespoły wspólnie z wiernymi odśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”, a proboszcz udzielił błogosławieństwa.

Zdjęcie: Jerzy Zajda
« 1 »

reklama

reklama

reklama